Gaziantep Web Tasarım - 0534 245 27 27 Web Tasarım Firması
HABERLER / DUYURULAR
Sitenin Alexa Değeri Nasıl Düşürülür veya Yükseltilir? / 15 Agustos 2015, 00:31

Sitemizi düzenledik, içeriklerini girdik ve yayınladık. Eeeee, sırada ne kaldı. Bunun üzerine sitemi daha nasıl geliştirebilirim diye, diğer siteleri gezmeye başladınız, neler yapabileceğinizi öğrenmek isterken bir de baktınız ki insanlar Alexa‘dan bahsediyorlar… Allah, Allah deyip nedir bu Alexa? diye bir soru kendinize sormuşsunuzdur, herhalde. Alexa ile ilgili bir ton yazı var zaten piyasada. Eee kafanızda baya karıştı. Hala bu Alexa ne işe yarıyor,diye!!!! düşünmeye başladınız yine… Şu an düşünüyorsanız, tam yerine geldiniz diyebilirim. :) O zaman en basit anlatımla, hızlıca hap bilgilerimizi verelim, değil mi?

Alexa Nedir?

Sitenizin, Dünya veya bölgesel olarak  trafiğini “özellikle, veri giriş/çıkışlarını ve ziyaretçi potansiyelini” belirli kriterler göz önünde bulundurarak belirleyen bir sitedir.

Kısacası, sitenizin Trafiğinin verisel olarak yansımasını (reytingini) sizlere gösteren bir site.

Peki Neden Alexa Bu kadar Önemli?

Alexa, bahsettiğimiz verileri herkese gösterdiği için, reklam verenler bu sitedeki verileri referans olarak görüyorlar. Kısacası sizin sitenizle alakalı önemli verilere alexa.com  üzerinden ulaşıyorlar. Reklam veren için, bu referans bilgiler yeterli midir? bilinmez ama bu bilgilere bakıldığı kuşkusuz.

Alexa Değerinizi Düşürmek İstiyorsanız Burayı İYİ OKUYUN. 

Aşağıdaki madde yukarıdaki maddeden önemlidir, 10 Yıllık bir tecrübeden kaynaklı bir bilgi olduğu için bu maddeye daha çok önem vermenizi istiyorum.

Şimdiden başarılar. Kolay gelsin.Diğer Haberler
Copyright © 2015 Gaziantep Web Tasarım - 0534 245 27 27 Web Tasarım Firması - Her Hakkı Saklıdır.
Gaziantep
Tel: 0534 245 27 27  Fax: 0534 245 27 27   E-mail: info@gaziantepwebtasarim.org

Gaziantep Web Tasarım

Web Tasarım