Gaziantep Web Tasarım - 0534 245 27 27 Web Tasarım Firması
HABERLER / DUYURULAR
Kurumsal Web Sitesi Yönetim Sistemi  / 02 Agustos 2015, 09:22

Proje firmalar için hazırlanmış bir paket kurumsal web sitesi uygulamasıdır. Proje istenilen sayıda çoklu dil desteği vermektedir. İçerik yönetimi sistemiyle sitedeki tüm sayfalar yönetici tarafından girilip düzenlenebilir. Firmalar aşağıda listelenen modüllerden kullanmak istediklerini seçebilir. Aşağıda belirtilen tüm modüllerin yönetimi yöneticinin kontrolündedir. Sahip olduğu kullanıcı adı ve şifresiyle sisteme giren yönetici aşağıda anlatılacak olan tüm işlemleri yönetici panelinden gerçekleştirebilir.

 

Kurumsal – hakkımızda – kalite Politikamız – Vizyon - Misyon
Firmanın kurulsal kimliği ve tanıtıcı öğeler bu bölümde sunulacaktır. 

Döviz Kurları Modülü
Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası resmi web sitesinden eş zamanlı olarak alınan güncel döviz kurları site içerisinde istenilen yerde gösterilebilir. 

Haber / Duyuru Modülü
Yönetici tarafından eklenen haberler sitede yayınlanır. İsteğe bağlı olarak güncel haberler Ana Sayfa’ da istenilen şekilde (kayan yazı, sabit) listelenebilir. 

Hizmetler / Faaliyetler Modülü
Projede kategorik hizmet modülü bulunmaktadır. Yöneticinin belirlediği kategorilere göre, istenen kurumsal hizmetler yine yönetici tarafından zengin metin (font seçenekleri, resim ekleyebilme, ...) formatında eklenebilir, güncellenebilir ve silinebilir. 

İnsan Kaynakları Modülü
Site üzerinde bulunan geniş çaplı insan kaynakları formu ile firmalar web siteleri üzerinden iş başvurusu alabilir. İnsan Kaynakları formundaki bilgiler firmaların belirlediği bir e-mail adresine yönlendirilir. 

Referans Modülü
Firmalar sahip oldukları referansları yönetici panelinden Kategori, Firma Adı, Resim, Açıklama formatında girebilir ve sitede yayınlayabilirler. 

Resim Galerisi ModülüKurumsal Web Tasarım
Firmalar seçtikleri resimleri yönetici panelinden Kategori, Resim, Açıklama formatında girip sitelerinde yayınlayabilirler. 

Ziyaretçi Sayacı Modülü
Projede siteye giren ziyaretçilerin sayısını tutan siteye uygun şekilde renklendirilebilen bir sayaç bulunmaktadır. 

Salt Html Sayfa Modülü
Siteye yönetici tarafından zengin metin formatında sayfalar eklenebilir, güncellenebilir ve silinebilir. Ayrıca her sayfa için istenilen sayıda alt sayfalar eklenebilir. Alt sayfalar ait oldukları üst sayfa açıldığında sağ tarafta listelenir. Her hangi bir sayfa sonsuz sayıda alt sayfaya dallanabilir. 

Sipariş Formu Modülü
Sitede üzerinde bulunan sipariş formundan ziyaretçiler ürün bazlı ya da genel olarak sipariş verebilirler. Bir sonraki, maddede anlatılacak olan ürün modülünde listelenen ürünler için bir “sipariş et” butonu ile de bu forma ulaşılıp ürün bazlı sipariş verilebilir. Sipariş bilgileri firmanın belirlediği bir e-mail adresine gönderilir. 

Ürün Modülü
Yönetici Kategori, bu kategoriye bağlı bir Alt Kategori, Ürün Adı, Resim ve Ürün Detayı formatında sitede yayınlanmak üzere ürünler ekleyebilir, silebilir ve güncelleyebilir. Daha önce bahsedildiği gibi her ürün için sipariş alma özelliği kullanılabilir. 

Ziyaretçi Defteri Modülü
Sitedeki ziyaretçiler bu modül aracılığıyla site ile ilgili görüşlerini ya da genel anlamda diğer ziyaretçilerin görmesini istediği mesajlarını siteye girebilir. Girilen mesajlar yöneticinin onayından geçmektedir. Yönetici ziyaretçi defteri mesajlarını onaylayabilir ve silebilir. Onaylanan mesajlar sitede görüntülenir. Ziyaretçi defteri yapısı Ad Soyad, E-Mail ve Görüş şeklindedir. Diğer ziyaretçiler girilen mesaj için bu alanlardan yalnızca ad soyad, başlık ve mesaj kısımlarını görebilir, Ziyaretçinin E-Mail adresi yalnızca Yöneticinin bilgisindedir.

Site içi Arama Modülü
Site içerisinde yönetici tarafından eklenen tüm içerik arasında arama yapabilme yeteneğine sahip bir arama modülü projede bulunmaktadır. Arama sonuçları bulundukları yer (modül) baz alınarak kategorize edilip listelenir.

Kroki
Google tarafından sağlanan Harita özelliği iletişimde işlenerek firmanın gerek internet aramalarında gerekse doğrudan ulaşımda kolaylık sağlanır.


Tüm bu modüller yöneticinin kontrolü altında olup yönetici ekleme, silme, güncelleme ve onay verip kaldırma yetkilerine sahiptir. Ayrıca yönetici site başlığını da dinamik olarak değiştirebilir. Proje ASP.NET teknolojisi ve Access veritabanıyla gerçekleştirilmiştir. ASP.NET web projeleri için popüler bir teknoloji olup performans ve güvenlik yönünde artıları bulunmaktadır.Diğer Haberler
Copyright © 2015 Gaziantep Web Tasarım - 0534 245 27 27 Web Tasarım Firması - Her Hakkı Saklıdır.
Gaziantep
Tel: 0534 245 27 27  Fax: 0534 245 27 27   E-mail: info@gaziantepwebtasarim.org

Gaziantep Web Tasarım

Web Tasarım